Kavitace

19.09. 2011 • Liposukce 3914x

Pojem kavitace je stále více používanější, jelikož se jedná o jednu z nejznámějších a také je třeba řečeno, že nejprogresivněji se prosazujících metod hubnutí. Kdo potřebuje zhubnout, měl by určitě o kavitaci jako takové něco málo vědět. Pravda je ovšem taková, že jde pouze o jednu z možností a ne o žádné dogma, kterého bychom se museli nutně držet. Kavitace je principem fyzikálního základu, který funguje na popisu toho, jakým způsobem se chová ultrazvuk k lidské tkáni.

V posledních letech je využití ultrazvuku stále intenzivnější a využívá se jak pro průmysl kosmetický, tak i v různých aktivitách, jež spadají do kategorie fitness. Když bychom se měli zabývat kavitací z teoretického hlediska, tak zjistíme, že ultrazvuk je možné rozdělit hned do dvou základních skupin. Tu první představuje ultrazvuk, který je pasivní a tu druhou ultrazvuk, který je aktivní. Pasivní ultrazvuk je využíván zejména různými diagnostickými přístroji ve zdravotnictví. Typické jsou právě ultrazvuky, které nám třeba pomáhají poznat stáří a kvalitu plodu anebo ultrazvuky, jichž je zapotřebí při určitých zdravotních problémech. Pro kavitaci je hodně důležitý ovšem zejména aktivní ultrazvuk. Ten je skvělou volbou pro hubnutí touto zajímavou metodou. Aktivní ultrazvuk je skvělým pomocníkem při hubnutí.

Když máme popsat jeho fungování, tak zjistíme, že se jedná o ultrazvuk, který má poměrně vysokou energii, což vede k ohřátí tekutiny v tkáních. Z té se postupně stává plyn a jeho mikrobublinky jsou schopny se rozpínat a narušit tím okolní tkáně. Kavitace jako taková není v medicíně žádnou novou záležitostí, přičemž se jí využívá již v mnohých oborech nejen přímo medicíny. Ideální volbou je kavitace třeba při odstranění zubního kamene. Ultrazvuk tohoto typu je natolik silný, že pro něj není zpravidla problém ani rozbití ledvinových kamenů. Díky této síle kavitačního procesu může docházet k tomu, že praskne tuková buňka a tuk se dostane díky míznímu systému z těla ven. Tento způsob ještě ovšem nebyl zcela stoprocentně dokázán, takže to všechno rozhodně není tak jednoduché.

Jak tedy bezbolestná liposukce tohoto druhu funguje pod drobnohledem? Jde o v první řadě o jakýsi druh rozbíjení tukových buněk prostřednictvím ultrazvuku. Jak již bylo řečeno, vědecky tato metoda stoprocentně potvrzena nebyla, nicméně i tak je třeba říct, že tato metoda u mnohých lidí velmi dobře funguje. Membrány tukových buněk jsou rozbíjeny, čímž dochází k tomu, že se tuk rozpouští a odchází z těla ven prostřednictvím močových cest spolu s dalšími pro tělo nežádoucími látkami. Určitě je třeba také při kavitaci počítat s tím, že je zapotřebí mimo jiné také využití vakua, které je schopno násobit samotné působení kavitačního procesu jako takového.

Co se týká samotného odplavení tuku, tak ten jde z těla ven v takzvaném triglyceridu ve formě intersticiální tekutiny. Kavitace jako taková disponuje mnohými výhodami, pro které je ostatně natolik oblíbeným procesem. V první řadě je nutné poznamenat, že jde o neinvazivní formu liposukce, což s sebou pochopitelně nese obrovskou výhodu spočívající v tom, že je to liposukce bezbolestná. Neukápne při ní ani kapka krve. Když se na kavitaci člověk vydá, tak může být naprosto klidný v tom, že mu žádná zdravotní rizika nemohou hrozit. U klasické invazivní chirurgicky prováděné liposukce jde o klasickou operaci, která je pochopitelně spjata se všemi riziky, jež se s operacemi jako takovými pojí.

Skvělá je také skutečnost, že doba léčby se zde eliminuje na naprosté minimum. Pokud tedy jde o nějaké době léčby vlastně mluvit. Na kavitaci se vydáte dle objednání a ihned po samotném zákroku můžete odejít. Jelikož jeden o proces neinvazivní, tak není zapotřebí žádné velké rekonvalescence. U klasické liposukce je zapotřebí zůstat ještě nějakou tu dobu v zařízení, kde je liposukce provedena. Určitě skvělé je tako to, že po kavitaci se pacient může bez větších problémů prakticky okamžitě vrátit do pracovního procesu. Naopak u liposukce invazivní je třeba zůstat nějaký ten čas doma, což je pochopitelně spjato s finančními ztrátami člověka, který se pro liposukci standardního typu rozhodne.

Výhody ultrazvukové liposukce spočívají také v tom, že není nijak narušena celistvost pokožky. Oděrky ani jizvy na pokožce po samotném procesu není možné najít. U invazivní chirurgické liposukce je možné na kůži spatřit poměrně velké jizvy. Účinnost kavitace je poměrně vysoká, takže samotných výsledků se není zapotřebí obávat. Pravda je ovšem taková, že někteří lidé by se měli kavitaci vyhnout. Jde zejména o ženy, které mají momentálně menstruaci a také o osoby, jež trpí některými onemocněními srdce anebo oběhové soustavy. Na kavitaci také nesmějí lidé s kovovými implantáty ve svém těle. Zapomenout v tomto ohledu nejde ani na těhotné ženy.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Liposukce'
Tipy na jiné články