Druhy neinvazivní liposukce

10.08. 2012 • Liposukce 2504x

Tak jak se postupně rozšiřuje pomyslná mapa míst, kde se lze v současné době objednat k provedení neinvazivní, tedy tzv. bezbolestné, liposukce, stává se stejně tak bohatším i rejstřík jejích konkrétních dostupných variant. Nestačí již proto pouze vědět, že bychom se jen neradi kvůli provedení liposukce dostali na operační stůl. A právě proto přinášíme krátký přehled těch nejpoužívanějších metod, s nimiž se lze v českém prostředí setkat nejčastěji.

Radiofrekvenční liposukce

Využívání radiofrekvence je dnes u nás jednou z vůbec nejrozšířenějších variant neinvazivní liposukce. Základním principem je zde vysílání radiofrekvenčních vln z hlavy speciální pistole skrze pokožku do míst, kde se dlouhodobě hromadí vrstvy podkožního tuku. Jednotlivé buňky se působením těchto vln přirozeně zahřívají, což následně výrazně ovlivňuje jejich fungování i strukturu: tukové buňky se postupně začínají zmenšovat a jejich vnitřní obsah je poté vyplaven za pomoci cévního i lymfatického systému.

Přístroje využívané pro potřeby této metody lze rozlišit na tzv. unipolární a bipolární radiofrekvenční hlavice, které se do značné míry liší ve svých konkrétních účincích. Unipolární lavice se tak ukazují jako mimořádně vhodné především pro právě popsanou eliminaci tukových polštářů v oblasti problémových partií, a stejně tak jsou účinné i na poli boje nežádoucím projevům celulitidy. Tzv. bipolární hlavice oproti tomu odborníci využívají spíše k celkovému napnutí „vytahané“ pokožky, stejně jako k vyhlazování vrásek.

Ultrashape / Ultracontour

V tomto případě je tělo klienta vystaveno vystaveno přesně zacílenému proudu ultrazvuku, který umožňuje přímo rozrušit tukové buňky, stejně jako přilehlé mezibuněčné membrány. Typicky se tato metoda uplatňuje opakovaně, přičemž se nejčastěji uvádí, že jednotlivých úkonů je pro dosažení žádoucího efektu provést v průměru kolem šesti.

Nedílnou součástí každého použití metody ultrashape / ultracontour je také speciální masáž lymfatického systému, během níž dochází nezbytnému odstranění proudem ultrazvuku zničených tukových buněk.

Infračervené záření

Další v současnosti dostupnou možností je terapeutické využití infračerveného záření. Jádrem tohoto léčebného postupu je vystavení problémových partií těla teplu vyprodukovanému infračerveným zářením, kterážto situace způsobuje celkové zlepšení prokrvení těchto částí těla, stejně jako okysličení podkožních vrstev i vlastní pokožky.

Tato metoda neslouží primárně odbourávání tukových vrstev, ale je zaměřena především opět na vypínání pokožky, snížení rozsahu viditelných projevů celulitidy, jakož i zbavení konkrétních partií toxinů i dalších nežádoucích látek.

Elektrolipolýza

Jako elektrolipolýza se označuje technika jejímž základem je napíchnutí mnoha drobných jehliček do prostoru problémových partií těla, které zde slouží ustavení elektrického pole. Jeho umělé navození má potom silný vliv na metabolismus v něm přítomných tukových buněk. Výsledkem je pak jak výrazná změna celkové struktury zdejších vrstev podkožního tuku, tak i jejich následná eliminace. Opět jde o metodu, kterou je třeba využít opakovaně.

Mezoterapie

Mezoterapie je opět terapeutická metoda spojená s využíváním drobných jehliček (tzv. mikrojehličky). Využívá se u ní speciální přístroj zavádějící jednotlivé mikrojehličky do hloubky cca čtyř milimetrů pod povrchem kůže. Toto působení na mezodermické vrstvy kůže pak má prokazatelně pozitivní vliv na metabolické pochody probíhající jak přímo v podkoní oblasti tak i v jejích svrchních vrstvách. Zároveň lze tímto způsobem opět bojovat celulitidou, v některých případech pak dochází i úbytkům objemu tukových vrstev.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Liposukce'
Tipy na jiné články