10 největších zabijáků hubnutí

24.02. 2014 • Hubnutí a cvičení 2037x

V případě, že se rozhodnete hubnout, pak vaším hlavním zájmem je, informovat se, co máte jíst, přičítáte různé diety a tak nějak podvědomě víte, že to bude zejména o zelenině a ovoci, v čerstvé formě. Jenže také je nezbytné vědět, které potraviny jsou při dietě zakázány, a ještě lépe – proč. Jedině tak si tyto potraviny dokážeme zakázat, tím, že budeme vědět, proč škodí naší štíhlé linii. Nejede však jen o potraviny a složení stravy, ale i to, co při hubnutí děláte, nebo neděláte. A jestli byste si mysleli, že jde o to, abyste právě toho dělali až moc, tak vás jistě překvapí, že někdy je lepší nedělat nic. Záleží na to, co děláte a jak to děláte.

Noční nálety na lednici

Takovou tou klasickou aktivitou, kterou byste v případě redukční diety, anebo běžného hubnutí měli zcela odstranit, jsou noční nálety na lednici. To, že celý den nebudete jíst a nebudete snídat, rozhodně správné hubnutí nepodpoří. Naopak, je tím pravým opakem toho, jak zdravé hubnutí nemá vypadat. Prostě a jednoduše – chcete-li zhubnout, musíte se tohoto zlozvyku zbavit tím, že přes den naopak budete jíst a budete mít pestrou a vyváženou stravu. Bez toho to nepůjde. Nálety na lednici bývají důsledkem hladovky, nebo nedostatečně vyvážené stravy, která má za následek snížení krevního cukru a tak pocitu hladu, tělo si říká o potravu samo. Raději vypijte sklenici vody a běžte spát. Ráno si však užijte bohatou a vydatnou snídani. Ta je k hubnutí potřeba, a tomto ohledu se řiďte rčením, že snídani snězte, o oběd se rozdělte s přítele a večeři dejte nepříteli. Když budete ráno pravidelně snídat a přes den normálně jíst, noční nálety na lednici vás nebudou lákat a tak se jich zcela zbavíte.

Alkohol

Pro hubnutí je nezbytně nutné mít dostatečný příjem tekutin. Těmi však musí být ideálně čistá voda, minerálky, bylinné čaje, a tak podobně. Rozhodně ne limonády a v žádném případě alkohol. Alkohol je sice tekutina, ale pro tělo má zcela jiný účinek, než by měla – totiž nehydratuje, ale zcela naopak dehydratuje. Zkrátka vysušuje a právě proto propité noci se dostavuje nepříjemné bolení hlavy. Navíc alkohol obsahuje také mnoho kalorií, takže nejen způsobuje zhoršení pokožky a celkově zdravotního stavu, ale též přispívá k tomu, že ruší hubnutí a vaše snahy a dodržování diet zcela zatracuje.

Stres

Není jednoduché se nestresovat, zvláště v dnešní, uspěchané době, kdy na člověka útočí stres z každé strany. Kdo se stresuje, obvykle potřebuje doplnit nízkou hladinu cukrů a tak se uchylujete ke konzumaci sladkých pokrmů, nejčastěji cukrovinek, zákusků a dalších tučných potravin, které se ihned přeměňují v těle na tolik nenáviděný nadbytečný tuk. Stres vnitře zadržuje běžný proces hubnutí i přes to, i pokud sladké nebudete jíst. Organismus potřebuje vyšší hladinu cukrů v krvi, aby se „nesesypal“ a tak udržuje to, co je potřeba, než aby se nadbytečných cukrů a tudíž tuků z těla zbavil.

Špatné cvičení

To je jeden ze základních potíží formování postavy. Cvičení musí být nejen pravidelné, ale také pořádné. Když nějaký cvik se provádí špatně, nemá to žádný účinek. Určitě se vyplatí v takovém případě najmout si osobního trenéra, jinak je naše namáhání v tělocvičně, ale i moření se se cviky doma zbytečné. Lidé většinou dělají chybu v tom, že se snaží mít cviky co nejdříve za sebou, takže správný účel odpadá. V tomto ohledu dělejte raději méně cviků, ale pořádně, než několik desítek, ale ve své podstatě k ničemu. Pokud už nevíte, jak na to, běžte si zaběhat a hlavně správně dýchejte.

Krátkodobé diety

Otázkou při hubnutí je, zda chcete shodit nadbytečná kila navždy, anebo sice rychle, ale jen na chvíli. Většina lidí si totiž přeje zbavit se nadbytečných kil navždy. V případě, že je to i váš cíl, pak zapomeňte na takové ty krátkodobé diety, kdy sice přijdete během týdne o několik kil, ale zas pár dnů budete mít shozené tuky zpět a k tomu jako bonus ještě něco navíc. Krátkodobé diety nejsou prostředkem pro běžné hubnutí, jedině vám ublíží, rozhodí organismus a sníží sebevědomí. Upoutávky typu „ jak shodit kila hned“ apod., tak nechte tak a o zázračnou dietu se nezajímejte.

Polotovary

Velkým problémem při zbavování se nadbytečných kil je to, že lidé nestíhají vařit a tak konzumují polotovary. Zkrátka cokoli, co stačí ohřát, přidat horkou vodu, zahustit jíškou a tak podobně. Rychle a jednoduše. Jenže takové polotovary, nejčastěji polévky a jídla ze sáčku obsahují takové složky potravy, které zadržují v těle vodu, podněcují chutě k jídlu a obvykle se těžko jimi nabraná kila shazují. Není lepší si uvařit vlastní jídlo, na několik dnů dopředu a pak si jej jednoduše ohřát? Pokud už není nezbyt, je to rozhodně lepší varianta, než se krmit těžkými látkami, které jen zatěžují vaše tělo a zhoršují možnost shození kil.

Studená strava

Studené jídlo není zcela zakázáno, ale alespoň jednou denně byste měli přijmout teplou stravu. Teplé jídlo zahřeje žaludek a díky němu pak tak rychle nemáte znovu hlad, jako u studené stravy. A tak toho i v podstatě méně sníte. Prohřát organismus je nezbytné, a k tomu pomůže teplá a vydatná strava. Když to nejde přes den, tak alespoň věnujte přípravu dobré, teplé večeři. Pokud už ani na to nemáte čas, pak jsou jen dvě možnosti – buď se vymlouváte, nechce se vám, anebo opravdu čas nemáte a v tom případě ani nemáte čas na jiné, i studené jídlo, nemáte čas jíst, a tudíž ano nemůžete přibírat na váze a mít nadbytečná kila.

Málo tekutin

Velkým problémem u všech, kteří se snaží zhubnout je to, že mají nedostatek tekutin. Bez toho to prostě nejde. Strava, aby byla dobře zpracovaná, potřebuje také dostatek tekutin. Ale i tělo. Navíc pravidelné pití, čisté vody, zažene prozatímní pocit hladu, takže nemáte ano takovou chuť a potřebu jíst. Tělo se skvěle pročistí a bude dokonale hydratované. Pokud máte problémy s pletí, většinou v tom, že se snadno a často mastí, pak dostatek a zvýšený příjem tekutin může docela dobře tento váš problém vyřešit. Pijte dostatek tekuti a pořád myslete na to, že je to k hubnutí jeden ze základních potřeb a nutností.

Bonbony

Dost často také lidé podléhají nenápadným a příliš snadně přibírajícím cukrům. Jsou to takové ty bonbony, třeba i mentolové bonbony. Lidé je často mají u sebe, ženy po kabelkách, muži zas v přihrádce v osobním autě a tak podobně. Pro svěží dech, nebo při nervozitě prostě kdykoli potřebují něco mít v puse, tak si dají bonbon a cucají. V takových bonbonech jsou dost často uloženy cukry, i další látky, které mohou vaše snahy o úbytek nadbytečných kilogramů zmařit. Takže všech takových bonbonů se zbavte a pokud potřebujete svěží dech, častěji si čistěte zuby.

Lžete sami sobě

Přečetli jste pořádně všechny uvedené body, a přesto tvrdíte, že ač děláte všechno podle toho, tak se vám hubnout nedaří? Tak je to zcela jednoduché – lžete sami sobě. Není možné, abyste vynaložili takové úsilí, změnili dokonale stravu a celý život uzpůsobili hubnutí, ale nedařilo se to. To, že máte v šuplíku čokoládovou tyčinku a občas si ukousnete nenápadně, aby vás nikdo neviděl, je k ničemu. Vy sami o tom víte, ale takto lžete jen a pouze sami sobě. S tím přestaňte, je to k ničemu a problému se takto nezbavíte.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články