Jak zhubnout na stehnech

19.09. 2011 • Hubnutí a cvičení 10395x

Hubnutí je prakticky věčným tématem, jelikož v podstatě všichni lidé by chtěli vypadat jednak skvěle a jednak se také skvěle cítit. Tuk se ukládá prakticky u všech lidí do stejných tělesných partií. U mužů se tuk většinou ukládá do oblasti břicha a u žen naopak třeba do oblastí hýždí a stehen. Nabírání kilogramů je u obou pohlaví prakticky stejné, přičemž za toto ukládání může hned několik faktorů. Základem je především strava, která rozhodně neodpovídá nějakému zdravému jídelníčku a také nedostatek pohybu, kterého je bohužel u mnohých lidí hlavně díky sedavému způsobu zaměstnání proklatě málo. Podívejme se na to, jakým způsobem je možné se efektivně zbavit tuku v partiích stehen. U ženského pohlaví je ukládání tuku na stehnech poměrně hojnou záležitostí.

Mnohé ženy doslova tvrdí, že stehna jsou pro ně nejrizikovějšími partiemi z hlediska ukládání tukových buněk. Stehna velmi často vábí tukové buňky a zbavení se jich není zrovna nejjednodušší záležitostí. Než přejdeme k samotnému hubnutí, je zapotřebí si říct, kde se vlastně v oblasti stehen bere samotný tuk. Všechno je v tomto ohledu dáno zejména geneticky. Ostatně již samotná Věstonická Venuše je jasným dokladem tohoto faktu. Její tělo bylo hodně zakulaceno především v oblasti stehen. V minulosti se tradovala ta skutečnost, že ženy, které měly poměrně silná stehna, byly schopny svým potomkům dát mnohem více mléka a potřebných látek k tomu, aby byli zdraví a zajistily jim tak kvalitní růst. Příroda tedy prakticky chtěla, aby ženy vypadaly takto a byly schopny děti uživit.

V současné době je ale ražen trend hubených žen, které již nemají prioritu v tom, že musí vlastní pomocí dát dětem co nejvíce živin, ale musí také hezky vypadat. Výživa pro děti je dnes řešena mnohými jinými alternativními způsoby. Základem pro hubnutí stehen je pochopitelně zejména fyzická aktivita. K tomu, aby byla stehna opravdu pevná a také se zmenšila z hlediska svého objemu, je zapotřebí velmi dobrého spalování, kterého logicky dosáhneme pouze tím, že se budeme věnovat některému pohybu. Ideální je cvičení, které zatěžuje hned několik různých druhů svalstva v této oblasti. Typické jsou jak vnitřní, tak i vnější svaly stehen, tak i svaly hýžďové a sedací.

Ideálním se jeví rovnoměrné zatížení tohoto svalstva, které vytvoří stehnům hezký tvar. Jakýmsi druhým krokem v hubnutí každého člověka je také úprava stravovacích návyků. Jídelníček se při hubnutí musí jednoznačně změnit, jinak nebude hubnoucí proces nikterak efektivní. Velmi důležité je hlavně omezení množství sacharidů a také tuků ve stravě. Pokud se člověk hlídá a zároveň efektivně cvičí, tak se musí výsledný efekt dostavit. Nezbytné je určitě jezení velkého množství ovoce a zeleniny. Dobrou volbou je pití sypaných čajů pu-erh. Dát pozor je také zapotřebí na to, abyste si nedávali velké množství jogurtů, které budou obsahovat hodně tuků. Ideální jsou nízkotučné jogurty a výrobky z mléka, které také mimo jiné dodají tělo potřebné látky, jako je třeba vápník a některé další. Určitě by měl člověk, který hubne, dodržovat pravidelný pitný režim dostatečné množství tekutin je zapotřebí i při standardním jídelníčku.

U hubnutí je doslova alfou omegou. Z nápojů je třeba volit takové, které neobsahují cukry. Zejména mnohé sladké šťávy se jeví jako naprosto nevhodná varianta. Mnozí odborníci doporučují hlavně pití čisté vody. Mimo samotné cvičení a dodržování zdravé stravy je také nutné posilování oblasti stehen.

Posilování má v mnohých ohledech mnohem pozitivnější účinky než třeba jiná fyzická aktivita, jako je třeba běhání anebo plavání či jiné sportovní aktivity. Jinak je také nutné říct, že posilování na rozdíl od jiných fyzických aktivit povede ke zpevnění samotných partií stehen.

Hodně důležitou roli hraje při hubnutí také celulitida. Ta se jeví jako hodně nepříjemná záležitost, jelikož jde o často přirozený jev a zbavit se jí není rozhodně vůbec jednoduché. Na celulitidu jsou vhodné zejména krémy, které jsou na tento problém speciálně konstruované z pohledu svého složení. Jistě není od věci probrat také vztah hubnutí stehen a liposukce. Je to právě liposukce, která se mnohdy využívá právě při hubnutí postavy jako takové a stehen také.

Liposukce je speciální metodou, která pomůže stehnům v tom, že jednak budou hubená a jednak také budou vypadat pevně. Liposukci určitě musí také doprovázet další záležitosti, bez kterých by tento proces mohl vyjít vniveč, což je docela škoda, jelikož liposukce samotná rozhodně není dlouhodobou záležitostí. Zapotřebí je také trénink a pochopitelně přizpůsobení jídelníčku. Ten by měl být určitě vyváženy a vypadat tak, že v něm bude figurovat převážně ovoce a zelenina a další tělu prospěšné látky. Je zapotřebí se také vyhnout tučným pokrmům a v neposlední řadě také smaženým jídlům.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články