Tipy, díky kterým se vyyhnete nočnímu mlsání

28.02. 2014 • Hubnutí a cvičení 1729x

Noční mlsání je jedna z největších překážek v hubnutí a ve vysněné a krásné postavě. Znáte to, přes den toho moc nesníte, nestíháte. Doma vypravíte děti do školy, v práci je frmol už od rána, odpoledne rychle pro děti do družiny, napsat s nimi úkoly, naučit se s nimi na další den, udělat večeři, nachystat svačiny, nachystat aktovku, vykoupat děti, nakrmit děti, uložit děti a pak se teprve věnujete sobě. Na nějaké jídlo není čas a popravdě ani pomyšlení, když jste v jednom kole, nic nestíháte, tak ani na jídlo nijak extra nemyslíte. Večer, jakmile děti usnou a vy jste jakžtakž v klidu, vás začne honit mlsná. Uděláte si večeři, pak si k filmu dáte chipsy, nějakou tu čokoládu, zapijete to slazenými nápoji a než jdete spát, ještě tajně ujíte ze zítřejšího oběda, nebo si ještě připravíte rychlou, ale nezdravou druhou večeři. Spát poté jdete pořádně najezení a to není vůbec nic dobrého. Navíc mnoho lidí jde spát až po půlnoci, takže do půlnoci vesele mlsají a jedí. Pro tělo to není nic zdravého a prospěšného a pro hubnutí je to přímo zabiják. Když budete mlsat a jíst převážně večer, rozhodně nemůžete čekat, že bude vaše tělo jako ze žurnálu a krásně hubené.

Každý se chce vyhnout nočnímu mlsání, to je logické, ne každému se to však vyplní a podaří, aby večer několikrát nenavštívil ledničku a nevyplenil ji. My pro vás v následujícím článku máme pár rad a pár tipů, jak se onomu nočnímu mlsání vyhnout, protože to není nic dobrého a právě díky tomu, že se nočnímu mlsání vyhnete, bude vaše postava krásná, kila půjdou dolů jedna radost a vy si budete hubnutí více užívat, nebudete mít pocity hladu a ani nebudete mít myšlenky na to, že potřebujete vyplenit ledničku a nebudete mít různé chutě a podobně. Zde jsou tipy a rady.

Pravidelnost v jídle je nesmírně důležitá

Pokud budete jíst pravidelně během celého dne, rozhodně se vám nestane, že večer budete mít chuť na všechno, co v lednici najdete. Tělo bude mít pravidelný přísun jídla po celý den a nebude tak "žebrat" večer o jídlo. Ideální je jíst pětkrát denně, po malých porcích. Není totiž nic horšího, než jíst jen jednou denně, nebo hůř celý den hladovět. To se pak nemůžete divit, že ledničku berete doslova útokem. Celý den nic nejíte a tak je logické, že musíte mít hlad a to obrovský. Na jídlo si zkrátka čas udělat musíte, nedá se to ošálit a ani obejít. Nesmíte jíst v poklusu, v rychlosti, na jídlo je potřeba si udělat čas a klid. Jezte pomalu a u jídla nedělejte nic jiného. Nečtěte, nic nepište, nekoukejte na televizi, nic nedělejte, věnujte se jenom jídlu.

Snídaně a večeře to je základ

Snídaně je základ dne a bez ní to prostě nejde. Mnoho lidí nesnídá a dělá velkou chybu, poté sníte hodně oběda, odpoledne jíte taky a večer rovněž. Když snídáte, máte dopoledne energii, nemáte ani hlad, pocity hladu a podobně. Stejně tak večeře, tu také nemůžete ošálit. Večeři si dopřejte, spíše však volte lehkou a zdravou večeři, která vás nezatíží a zároveň zasytí. Večeře je důležitá, protože právě díky ní se zasytíte a nebudete pak večer chodit do ledničky a hledat, co byste si mohli dobrého dát, co sníst a co si třeba dobrého ukuchtit.

Ovoce je lepší volba

Večerní mlsání a plenění lednice obvykle bývá v podobě sladkého. Dezerty, sladkosti, sladká jídla, čokolády, zmrzliny, oplatky a podobně. Tělo chce cukr a vám to dává najevo právě tím, že máte chuť na sladké věci. Tělu sladké a cukr dopřejte, ovšem vyzkoušejte místo sladkého dezertu či čokolády vyzkoušejte ovoce. Zakousněte se jablka, připravte si kiwi, pomeranč, mandarinku, jahody a podobně. Cukr tělu dodáte a navíc, nebudete tolik útočit na svou postavu a kilogramy navíc a vaše postava a hubnutí nebude v ohrožení.

Čaj je dobrou alternativou

Pokud vás večer nebo v noci přepadne chuť na sladké a máte pocit, že nutně potřebujete jít k lednici a něco si dát, vyzkoušejte čaj. Odborníci radí, že si můžete dát teplý heřmánkový nebo mátový čaj. Ten vám pomůže, změní vám chuť v ústech, myšlenky na sladké a chutě vám to rozptýlí a to i bez jediné kalorie navíc.

Voda? Ideální pomocník

Pokud máte chuť a noční chutě jsou u vás časté, je dobré se napít vody. Mnoho lidí přeci ví, že hlad je převlečená žízeň. Voda vám žaludek zaplní, čímž mozku vyšle signál o tom, že prakticky hlad nemáte a tím pádem nemusíte jít do lednice a plenit ji. Nezabírá obyčejná voda? Nestačí to? Tak vyzkoušejte perlivou minerálku, pokud do ní přidáte navíc i pár kapek citrónů, určitě hlad obelstíte a chutě taky.

Vyčistit si zuby může také pomoci

Chuť na sladké? Vezměte kartáček, pastu a vyčistěte si zuby. Zubní pasta změní chuť ve vašich ústech. Jakmile si budete chtít něco dát a vložíte si něco sladkého do úst, chuť bude mentolová a věřte tomu, že vám to rozhodně chutnat nebude a rozhodně si to rozmyslíte, zda si něco dát nebo si nic nedat a nezkazit si chutě.

Cvičení je také dobrou alternativou a dobrou možností jak vyzrát nad nočním mlsáním

Je opravdu dost kruté, když musíte vstát z křesla, z gauče, kde jste se pohodlně usadili a ulehli, ale je to dobrá možnost. Vstát z postele, pěkně vyhřáté a teploučké je ještě těžší, ale pokud máte tolik vůle vstát a jít na výpravu do lednice, je lepší změnit směr svého kroku a vyrazit i zacvičit. Pokud máte pevnou vůli a dokážete to, rozhodně to pro vás bude lepší a tělo vám poděkuje, i když logicky ne hned. Samozřejmě necvičte nějak silově, žádné aerobní cvičení, nic prudkého a rychlého, abyste potom zase usnuli, ale stačí pár dřepů, kliků, sedu-lehů, chvíle na rotopedu a podobně. To vše postačí.

Zavolejte kamarádce na telefonu

Je lepší, když půjde o delší hovor, zaberete se do hovoru, Proberete plno věcí, kromě jídla samozřejmě, popovídáte si. V hovoru logicky zapomenete na to, že jste měli hlad, zapomenete také na to, že jste chtěli jít vyplenit ledničku a mlsat.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články