Jak konečně zhubnout jednou provždy

02.09. 2013 • Hubnutí a cvičení 2260x

Jestliže se stravujete se celý život podle zásad české kuchyně, smažíte výhradně na sádle a moučníky si nedokážete představit bez spousty másla nebo smetany, může být pro vás těžké učinit náhle všem svým zvykům v oblasti stravy přítrž.

Pro začátek je třeba si uvědomit, že změnu životního stylu musíte udělat zejména sami pro sebe a pro zdraví svého těla, nikoliv za účelem získání krásné postavy, která přitáhne oči lecjakého muže či ženy.  Cestu za snížením tuku v těle také nesmíte vnímat jako dietu, protože při krátkodobém dodržování správných stravovacích návyků byste jistě kýženého zhubnutí dosáhli, nicméně po návratu ke starému jídelníčku byste těžce shozené kilogramy snadno nabrali zpět. Zdravý životní styl je způsob života, díky kterému budete zdraví a štíhlí až do konce svých dní, ale musíte jej dodržovat po celou dobu svého bytí.

V rozpoznání zdravých a nezdravých potravin vám mohou pomoci knihy nebo časopisy, ale nejvíce ze všeho se spoléhejte na vlastní selský rozum. Pro začátek je dobré uvědomit si, že jídlo, které je hodně tučné nebo hodně sladké, určitě není zdravé. Pokud se chystáte vařit a váháte mezi řízkem s bramborovou kaší nebo zeleninovým rizotem, pak vám po přečtení předchozí rady musí být jasné, že přednost by mělo dostat rizoto, protože není zdaleka tolik tučné jako smažený řízek a bramborová kaše s máslem.

Dalším důležitým faktorem ve zdravém stravování je výběr svačinek mezi hlavními jídly. Mnoho lidí bez jakýchkoliv výčitek mlsá mezi snídaní a obědem čokoládové tyčinky, které ale jejich tělu nedodají potřebné vitamíny a minerály.  Cukrovinky naopak člověka zahltí nadbytečným množstvím tuku a cukru, se kterým si organismus nedokáže poradit a ukládá ho proto na nežádoucí místa. V téměř neomezeném množství ale můžeme konzumovat zeleninu, která má na naše zdraví jenom pozitivní vliv, a v omezené míře ovoce, kterému dáváme přednost zejména v dopoledních hodinách. Z ovoce a zeleniny je dobré volit alespoň v sezoně potraviny tuzemské, které je naše tělo schopné nejlépe využít a můžeme si být jisti jejich čerstvostí.

Dalším neduhem, který často patří k lidem s nadváhou nebo obezitou, je nedostatečný pitný režim. Dostatek neperlivé čisté vody je základ zdravého životního stylu a zhubnutí na zdravou váhu. Jedna lahev oblíbeného perlivého ochuceného nápoje našemu tělu často dodá množství cukru dostatečného pro celý den. O moc lépe na tom nejsou ani ochucené neperlivé vody, které vynikají příjemnou chutí a jejichž propagace slibuje pozitivní dopad na zdraví, ale znamenají jen další cukrovou a kalorickou zátěž pro lidský organismus. Nejzdravějším nápojem, který si můžeme dopřát, je obyčejná kohoutková voda.

Na závěr si shrneme poznatky z článku: cesta ke zdravému tělu s ideální váhou se protíná se zdravým životním stylem, který je třeba dodržovat celý život. K jeho zásadám patří konzumace netučných jídel, čerstvého ovoce a zeleniny a dostatečný pitný režim. Je to jediný tělu neškodný způsob, jak trvale zhubnout.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články