Jak zhubnout pomocí léků

21.11. 2013 • Hubnutí a cvičení 3264x

Hubnutí je vždy proces, kdy se dotyčná osoba, toužící zhubnout, neskonale těší na výsledný efekt, tedy ubytí počtu kilogramů na svém těle. Protože diety a samotné hubnutí je téma, neustále diskutované a v každém okamžiku aktuální, existuje dnes nesčetně mnoho způsobů, jak se zbytečných kil tuku na těle zbavit.

Léky nejsou mentolové bonbony

Mimo běžná opatření, jako jsou změny v jídelníčku, zavedení pravidelného pohybu a cvičení, je také možno podpořit celá proces užíváním léků na podporu hubnutí. Jenže pozor, zde se může touha po štíhlé postavě zvrhnout v rychlostní běh za jediným cílem, což není nic neobvyklého a léky na hubnutí se jednoduše předávkovat.

Utratit ohromou částku za léky nestačí

Je nutno si také pamatovat, že samotné léky na hubnutí neexistují. V žádném případě nesmíte očekávat, že pokud si koupíte příšerně drahé balení léků a budete předpokládat, že pouhé spolknuté prášku vám štíhlou postavu zaručí, budete v konečné fázi řádně zklamaní. Léky na hubnutí jsou pouze podporovatel, který vám shazování kil usnadní tím, že omezuje chutě na sladké, podílí se na zrychlení metabolismu a další. Rozhodně však nestačí pouze polykat prášky a čekat doma, u televize a chipsů, že váha půjde dolů. Ani omylem.

Je to dobrý marketing

Pamatujte také, že vždy se objeví nějaká ta reklama, která hlásí slogan, že se jedná o opravdu zázračnou pilulku, která jako první na trhu zaručí skutečné spalování tuků. Může být vyzkoumána precizně, všemi znalci a světovým vědci, ale nikdy nejde pouze o to, že se budete denně přecpávat horami jídla, sladkého pití a klidně i alkoholu, budete ležet u televize a převalovat se z jednoho boku na druhý a díky těmto práškům zhubnete. Není tomu tak. Léky pouze podporují proces spalování tuků a tak, pokud pravidelně cvičíte a váš jídelníček je obdařen porcí vlákniny v čerstvém ovoci a zelenině, pak vám léky mohou pomoci rychleji tuky spalovat.

Skutečné léky si nechte předepsat

Jestliže jste skálopevně přesvědčeni, že takto se svým tělem již žít nedokážete a je vaším jediným cíle opravdu zhubnout, navštivte svého odborného lékaře, ať vám doporučí jisté přípravky na podporu spalování tuků sám. Lékař by nikdy nedoporučil přípravky, které jsou pouze drahé a nemají žádný efekt. Také vám poradí se stanovením jídelníčku a varuje vás před špatným použitím těchto léků.

Po lécích můžete i přibrat

Hubnutí pomocí léků může připomínat i velice špatnou komedii, někdy i s hororovým scénářem. Výsledným může být dokonce naprosto opačný jev, než tan očekávaný, tedy ne shození nadbytečných kil, ale jejich rozmnožení. I to se poměrně často stává a to u osob, které právě očekávají, že horentní suma, kterou v lékárně zanechali, má být dostatečná na to, aby pokryla vše a kila šla dolů. Jenže tím, že se denně budou přecpávat dortíky, sušenkami a čokoládou, si jedině tak odrovnají žaludek a poškodí zažívací ústrojí.

Volně prodejné, nebo na lékařský předpis

Stejně jako všechny jiné léky, tak i ty na hubnutí jsou buďto volně prodejné, nebo na lékařský předpis. Účinnější jsou obecně ty na lékařský předpis, ale rozhodně je lékař nepředepíše osobě, která nemá nadváhu. Proto řada mladých žen, která zatouží být modelkou, ale k dokonalosti jim „pouze“ chybí zbavit se nějakého toho kila, si kupuje léky volně prodejné a při jejich nesprávné „aplikaci“, tak následně trpí a trápí se.

Jak léky na hubnuté fungují

Většina z nich potlačuje chuť na jídlo, zejména pak to sladké, ale také zabraňují vstřebávání tuků do těla, nebo je výrazně omezují. Léky také ovlivňují energetickou rovnováhu a metabolismus cukrů v krvi, který má právě za následek, že člověk nemá tolik chuť na sladké.

Nežádoucí účinky

Stejně, jako jiné léky, i tyto mají nežádoucí účinky. Mezi nejčastější patří bolest břicha, nadýmání, ale také hodně často zvracení a průjem. Nutkání na toaletu, ale dokonce i zvýšení krevního tlaku, deprese a kolísání nálad. Jakmile se jeden z takových příznaků objeví, ihned léky vysaďte, stejně jako v případě, kdy se při jejich užívání necítíte dobře, v pořádku.

Druhy léků

Léky na hubnutí se lze rozdělit do několika málo skupin podle toho, jaké účinky na tělo mají a to:

Léky na zklidnění

Inhibitory zpětného vychytávání serotoninu – jsou léky fungující na podobném principu, jako antidepresiva, s tím rozdílem, že je zde klíčová úloha v tom, uvolnit tělo i mysl pro zbavování se nadbytečných kil. U těchto léků se často vyskytují nežádoucí účinky, jako nespavost, závratě, příšerné bolesti hlavy, ale i úzkosti, dýchací potíže, brnění končetin anebo zvýšený krevní tlak.

Léky, které zabraňují tukům se vstřebávat

Látky, působící na lipidový metabolismus s účinnou látkou orlistatem, která působí pouze ve střevě a to tak, že snižuje vstřebávání tuků do těla. Nesnižuje chuť k jídlu, a ani se přijímaný tuk v těle neštěpí, ale odchází z těla ven ve formě stolice. Zde se mohou vyskytnout nežádoucí účinky, jako mírný průjem, bolesti břicha a také nadýmání.

Léky, potlačující chuť k jídlu

Látky jako noradrenalin. Zde je účinnou látkou, která by měla napomoci k vytoužené tělesné váze, fentermin, jež působí na nervový systém a potlačuje chuť k jídlu. Jenže tyto léky nejsou určeny k dlouhodobému užívání. Vhodné jsou spíše na začátek procesu hubnutí, aby usnadnili přechod na zdravý jídelníček. Častými nežádoucími účinky jsou závratě, bolesti hlavy, zvracení, pocení i bolest břicha.

Jak tedy pomocí léků zhubnout stoprocentně

Pomocí léků se tedy dá úspěšně zhubnout tehdy, kdy si je člověk vědom toho, jaký dopad na jeho zdraví i peněženku, může takový lék na hubnuté mít. Nikdy nestačí pouze léky polykat a čekat, co se stane. Vždy je hubnutí, pokud má být výsledkem shození nadbytečných kil, proces přeměny celkového způsobu života. Léky mají pouze charakter doplňkový a dodat organismu nejen kuráž, ale i dobrý pocit a podpořit tělo ve svém rozhodnutí. Pokaždé je nutná změna jídelníčku, zavedení pohybu do běžného života a doplňování dostatečného množství tekutin. Kdo má hodně koníčků a soustu práce, nikdy nemůže trpět nadváhou.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články