Co je mladý ječmen a jeho účinky

30.09. 2013 • Zdraví 2076x

Média jej často nazývají jako rostlinu jedna dvacátého století, což je zejména proto, že obsahuje obrovské množství nezbytných a zdraví prospěšných látek. A lidé se v poslední době opravdu více starají o tom, aby jejich příjem potravy korespondoval se zdravím a důležitými živinami, jež odstraní dané zdravotní problémy, či jim pomohou předcházet.

Co je mladý ječmen

Víme zhruba, jak vypadá obilí ječmen, ale asi si nějak nemůžeme vybavit, jak by měl vypadat tem mladý. A aby to nebylo příliš komplikované, je to úplně jednoduché – mladý ječmen je běžná obilovina, která jakmile dosáhne výšky asi 25 centimetrů, tak se sklízí. V tu chvíli totiž obsahuje nejvíce zdraví prospěšných látek i všech výživných složek.

Jenže tyto stonky, nebo lístky, jak se jim říká, se k nám na „stůl“ nedostanou, pouze to nejlepší z nich, tedy extrakt z mladého ječmene. Lisováním, sušením a dalším zpracováním se získá zelených prášek, jehož jedna lžíce se rozmíchá ve sklenici čisté vody a je připraven k užití.

Obsah látek v mladém ječmenu

No a čím že je tento „zelenáč“ tak významný? Jak už bylo v úvodu zmíněno – obsahem velice důležitých látek, kterým je opravdu nepřeberné množství. Ať už jsou to vitamíny, minerály i stopové prvky, také aminokyseliny, vláknina a nechybí, jak už to tak u zelených rostlin bývá – chlorofyl. Silně jsou zde zastoupeny vitamíny E, K i B-komplex, provitamín A, nechybí železo, zinek, hořčík, draslík, vápník, mangan, chróm, fosfor, bór, měď, křemík i sodík aj.

Důležité enzymy

Enzymy jsou látky, které většina lidí nějak zvlášť nezajímá, protože ani nevědí, co to enzymy jsou. Není nutné si pamatovat nějaké krkolomné názvy, ani chemické vzorce, ale určitě je zapamatovatelné, že jsou to složky, bez kterých by lidský organismus nefungoval a se kterými se již člověk rodí. Jenže během života se z těla přirozeně ztrácí, což se projevuje na fyzickém stáří. Kdo si chce zachovat mladistvost, musí enzymy pravidelně doplňovat. A nejlépe právě z mladého ječmene, který jich obsahuje nadměrné množství.

Očista organismu

Aby tělo správně fungovalo, musí se také provádět jeho očista. Což neznamená pozřít běžné čisticí prostředky, ale stravu s obsahem látek, které napomáhají zdravému a dobrému trávení a vylučování. Látky obsažené v mladém ječmenu spolu fungují tak dokonale, až tělo zbavují těžkých kovů a jiných toxických látek. Pravidelným užíváním se upraví a odstraní problémy s průjmy, zácpou i nadýmáním. Naopak člověk získá celkově lepší pocit, cítí se svěží, fit a mladší. Odstraní se chronická únava a naopak se získá chuť i euforie do práce.

Mladý ječmen a nemoci

Skvělých výsledků také dosahuje zelený prášek při léčbě i vážných onemocnění, jako jsou choroby srdce a cév, také různá chronická onemocnění, jako astma, alergie a mnohé jiné a dokonce příznivý vliv má i při léčbě rakoviny, kdy její vývoj radikálně utlumuje a naopak napomáhá léčení.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články