Diety a různé tablety k hubnutí?

28.08. 2013 • Diety 2382x

Už dlouhou dobu náš životní styl okupují diety, koktejly k hubnutí, tablety na hubnutí a mnoho podnobných věcí. V dnešní době existuje snad tisíc přípravků na hubnutí. Tablety, koktejly, vitamíny a podobně. Existuje také na tisíc a víc diet, které "zaručeně" pomáhají zbavovat se kil Jak ovšem najít takovou dietu či takové prášky na hubnutí, které vážně pomohou. A nedostaví se při vysazení jojo efekt. Je to těžké. Pomohou vůbec takové prášky a koktejly na hubnutí? Některé diety nejsou úplně hloupé, říkáte si. Pomohou vám skutečně shodit pár kilogramů. Ovšem jakmile je přestanete užívat bum a kila jsou zase zpátky a možná přibudou i nějaké nové navíc.

Tablety a různé koktejly. Ty vám skutečně pomohou. Na chvíli. Jste po nich krásně štíhlá, postava se vám líbí. Různé tablety a koktejly vám zamezí chuť k jídlu a vy tak sníte až o polovinu menší porci, než jste jídávala předtím. Ovšem jakmile je vysadíte a přestanete jíst či pít vrátí se všechno do starých kolejí. Jíte stejně ne-li víc a kila nabíhají a nabíhají. Zároveň se vám také může kazit pleť. Jste unavenější, frustrovanější, smutnější. Smutek obvykle zaháníte jídlem.

Existují diety, které jsou zvláštní a někdy také poněkud extrémní. Například jíst pouze hrsti klíčků, pár dní jíst jen jahody, pít mléko či mléčné výrobky a mnohé a mnohé další. Některé jsou také méně extrémní, ale přeci jen. Dieta, která mění jídelníček na chvíli je blbost. Důležité je změnit životní styl a životosprávu.

Správná životospráva a cvičení je základem zdravého a úspěšného dlouhodobého hubnutí. Jídelníček si můžete nechat sestavit odborníkem, či si jej sestavit sami. Existují různé poradny, kde vám poradí, změří vám tělesný tuk, cukr, bílkoviny zkrátka vše co potřebujete. Poté sestaví ideální jídelníček, který padne přesně vám na míru. Dbají na to, aby ve vašem těle bylo všeho dostatek a jedli jste správně a vyváženě.

Nejhorší jsou ovšem takové diety, které obsahují málo jídla a málo tekutin. Lidské tělo potřebuje minimálně dva až tři litry tekutin denně. Za tekutiny se nepovažuje polévka či káva. Jíst by se správně mělo pětkrát denně po malých porcích. Diety jako sníst ráno vločky, oběd je pomeranč či jablko a večeře okurka či rajče není vůbec zdravá. Zhubnete, ovšem velmi nezdravě. Hrozí vám anorexie nebo bulimie a to jsou nemoci, které vás bezprostředně ohrožují na životě. Navíc když hubnete takto extrémně, nemáte většinou energii, pokožka strádá a chřadne, bledne. Mohou vypadávat vlasy, ženy mohou ztratit také menstruaci.

Proto je velmi nutné zacházet s dietami opatrně. Pro tělo není vůbec vhodné, když chcete zhubnout na nějakou událost. Například budu měsíc hladovět a na ples budou vypadat krásně. Po plese samozřejmě vaše vůle povolí a budete jíst jako obvykle, možná víc, protože si chcete vynahradit tu dobu před plesem.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Diety'
Tipy na jiné články