Při jakých sportech se nejlépe hubne?

03.03. 2014 • Hubnutí a cvičení 3406x

Každý pohyb, který vykonáváte nějakou delší dobu, je pro Vaše tělo prospěšný. Jsou ale sporty, při kterých spálíte více kalorií nebo naopak méně. Zásadní při spalování je ale i Vaše tepová frekvence, aktuální hmotnost nebo věk. Rozhodně také nechoďte až na dno svých sil, ideální je pracovat se sedmdesáti až osmdesáti procenty své energie. Jaké aktivity jsou vůbec nejúčinnější?

Plavání

Plavání je zábavné a zároveň velmi efektivní, protože při něm zapojujete celé tělo. Tím, že voda klade Vašemu tělu odpor, se až ztrojnásobuje zátěž, díky čemuž si můžete vypěstovat krásné štíhlé svaly. Za hodinu plavání spálíte průměrně 700 kalorií.

Běhání

Stačí jenom nasadit tenisky a běžet. Tímto sportem si výborně zlepšíte kondičku a výdrž, takže už nehrozí žádné zadýchávání při chůzi do schodů a podobně. Navíc můžete za hodinu spálit až 1000 kalorií. Výhodou je, že běh je tělu přirozený, takže zapomeňte na výmluvy typu "Tohle mi nejde" a s chutí do toho!

Cyklistika

Kolo Vám dokáže skvěle vyformovat stehna a zadek. Zkuste si na něm čas od času vyjet třeba do práce nebo na návštěvu za známými. Načerpáte energii z přírody a ještě pro sebe něco uděláte. Závisí jen na Vás, jakou rychlostí pojedete a kolik kalorií spálíte.

Squash

Každý by měl squash alespoň jednou za život vyzkoušet. Dost se u něj naběháte a zadýcháte, ale pokud s sebou vezmete kamarádku, tak se také dobře pobavíte! Squashem posílíte ruce i nohy a za hodinu spálíte okolo 1000 kalorií.

Aerobik

Jedna z nejlepších aktivit, co se týče hubnutí. Hodina Vám uteče, že ani nebudete vědět jak a navíc spálíte okolo 1700 kalorií. Aerobik Vám také dokáže vybudovat lepší fyzičku, zatančíte si na skvělou hudbu a naučíte se kroky, které pak můžete cvičit i doma.

Pilates

Toto cvičení je především o dýchání a vnímání svého těla, takže při něm zase tolik kalorií nespálíte. Uvádím ho zde ale proto, že Vás dokáže skvěle protáhnout a posílíte díky němu střed těla. To je důležité pro správné držení těla. Pilates je vhodné také pro ty, kteří trpí bolestmi zad.

Skákání přes švihadlo

Vraťte se do dětských let, popadněte švihadlo a skákejte, dokud budete moct. Zábavná aerobní aktivita, která Vás pořádně zahřeje a navíc Vás nevyjde draho. Při skákání spálíte až 1200 kalorií a vyformujete si krásné štíhlé nohy.

Jízda na in-linech

Jízda na kolečkových bruslích zlepšuje celkovou koordinaci těla a spálíte při ní přes tisíc kalorií. Důležité ale je vynaložit patřičnou energii. Problém mnoha milovníků in-line bruslí je v tom, že se na nich pouze vozí a čekají, kdy konečně zhubnou.

Tanec

Tanec patří mezi nejoblíbenější a nejzábavnější sporty. Můžete si vybrat z mnoha druhů a úrovní. Když si dáte do těla, můžete při tancování zhubnout až tisíc kalorií. Jestliže máte volné večery, přemluvte svou drahou polovičku a přihlaste se na večerní kurzy pro dospělé.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články