Tyhle Vánoce nepřiberu

06.09. 2013 • Hubnutí a cvičení 1348x

Už v době adventu se celým domem line vůně vanilky, skořice, citrónové kůry, … a vy nedokážete odolat uždibování při pečení cukroví. Celé Vánoce pak trávíte vsedě u tradičních českých pohádek. Každý druhý bohatě obložený chlebíček zapíjíte punčem, tác s cukrovím vás nenechá v klidu a misky s ovocem si téměř nevšimnete. Když si na začátku ledna stoupnete na váhu, začnete se proklínat. Celoroční snažení o udržení figury a ideální váhy je ta tam. Mějte letos Vánoce i svá kila pod kontrolou! Stačí jen dodržovat pár jednoduchým pravidel.

Co už všichni dávno víme…

I v čase vánočním platí pravidlo jíst častěji po menších dávkách. Denně byste měla vypít dva litry vody. Zakládejte si na celozrnném pečivu.

Štědrý večer nastal…

Je naprosto zbytečné a nevhodné trápit se od rána hladem s tím, že letos už to zlaté prase přeci musíte vidět, i když moc dobře víte, že ho stejně neuvidíte. Místo toho během dne zkonzumujte tři jablka a dva nebo tři banány a vypijte dva litry neslazené minerálky. To vám zaručí, že na večerní přejídání ani nepomyslíte. K večeři si udělejte bramborový salát z alternativních přísad. Místo majonézy použijte bílý jogurt nebo kombinaci bílého jogurtu a light majonézy. Zavařenou zeleninu nahraďte zeleninou vařenou. Zapomeňte na kdejaký salám a dopřejte si kvalitní šunku. S vejci to také nepřehánějte. Kapra obalte v drcených mandlích nebo v „cornflakách“. Smažte jej na co nejmenším množství tuku. Popřípadě s pomocí ubrousku vysajte přebytečnou mastnotu.

Mezi svátky…

Udělejte si svůj vlastní talířek, který bude obsahovat maximálně pět kousků cukroví na den, dále sušené i čerstvé kousky ovoce a trochu oříšků nebo mandlí. Hlavní je nejíst u televize, pak totiž vůbec nevnímáte, kdy už máte dost a kdy je váš žaludek dostatečně plný. Pokud je to možné, využijte co nejvíce času k pohybu. Vyražte se psem do přírody na dlouhou procházku. S přítelem si udělejte „vánoční výlet“ například do Prahy či Kutné Hory, kde můžete celé odpoledne strávit pobíháním po památkách. Uspořádejte celorodinnou „novoroční túru“, několikrát denně odmetejte sníh ze dvora, … Zkrátka hledejte co nejvíce záminek k pohybu.

  3, 2, 1…….1. ledna

Ani ze Silvestra se nemusíte stresovat. Není  přeci nikde dáno, že musíte mít na stole mraky chlebíčků. Udělejte si chlebíčky z celozrnné veky namazané taveným sýrem a ozdobené hroznovým vínem nebo olivami. Na tácek si stočte pár ruliček šunky a k uždibování skvěle poslouží nakrouhané čínské zelí a kousky sušeného banánu. Popíjet můžete kvalitní suché víno a minerálku.

Jestliže máte i při takto odlehčených svátcích pocit těžkosti, zkuste starý babský trik: do malého panáka domácí slivovice přidejte trošičku mletého černého pepře. Zavřete oči a „hurá do něj.“

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články