10 bylinek, díky kterým snadno zhubnete

20.05. 2014 • Zdraví 2230x

Zkoušíte všechno, ale Vaše kila dolů nejdou? Nebo naopak jdou, ale Vy chcete hubnutí ještě trochu urychlit? V tom případě vsaďte na bylinky. Ty samozřejmě neodbydou všechnu práci za Vás, stále se budete muset v jídle trochu mírnit a více hýbat. Na druhou stranu ale dokážou být skvělým pomocníkem a navíc mají i spoustu jiných pozitivních účinků na Vaše zdraví.

1) Heřmánek

O jeho léčivých schopnostech už jste určitě slyšela jako malá od babiček. Heřmánek uklidňuje a také dobře působí proti depresím, nervozitě a nespavosti. Takový odvar z heřmánku podporuje a urychluje proces trávení, takže kila půjdou dolů sama! Aby se z heřmánku uvolnily všechny významné látky, louhujte ho alespoň dvacet minut.

2) Kopřiva

Kopřiva skvěle funguje na detoxikaci organismu a navíc vyplavuje z těla všechny škodliviny. Kopřivový čaj uděláte tak, že do šálku nalijete vodu, která bude horká, ale nebude se vařit a přidáte tři až čtyři listy kopřivy. Louhujte je deset až patnáct minut a poté vyjměte. Tento čaj pijte po dobu zhruba jednoho měsíce a poté si dejte alespoň týdenní přestávku.

3) Kontryhel

Kromě toho, že podporuje hubnutí, tak Vaše tělo také dokáže odvodnit. Navíc povzbuzuje látkovou výměnu v těle, takže je to jeden z nejlepších pomocníků na hubnutí vůbec. Stačí ho louhovat dvě až tři minuty a můžete pít.

4) Fenykl

Konkrétně semena z fenyklu urychlují činnost střev a podporují Váš lymfatický systém. Při pravidelném užívání tak podporují nejen hubnutí, ale také Vás dokážou zbavit celulitidy a nevzhledných ďolíčků. Pomáhají také na bolesti žaludku, žlučníku nebo nadýmání.

5) Borůvky

Kromě toho, že jsou borůvky výborné k jídlu, také pomáhají diabetikům, protože snižují hladinu cukru v krvi a urychlují metabolismus. Čaj z brusnice borůvky připravíte louhováním natě v půl litru horké vody zhruba pět minut.

6) Šťovík

Vyčistí krev a lymfatické uzliny. Je vysoce močopudný, takže myslete na to, že méně je někdy více. Je vhodný na těstoviny, do salátů, pomazánek a nebo si ho dejte jen tak. Díky vysokému obsahu železa podporuje tvorbu červených krvinek a navíc v něm najdete i vitamín C.

7) Ženšen

Určitě jste slyšela o mnoha doplňcích stravy, které právě ženšenu přisuzují zázračné schopnosti. Doplňkům stravy nevěřte, ženšenu však ano! Obsahuje mnoho antioxidantů, bílkovin a minerálních látek, které stimulují a urychlují proces hubnutí. Protože roste převážně v Asii, těžko si ho natrháte někde na louce. Raději si skočte do lékárny, kde ženšenový čaj určitě budou mít.

8) Acai

Toto ovoce není na pultech českých obchodů úplně běžné. Když zapátráte, tak ho jistě seženete. Má v sobě vysoký podíl vlákniny, která je důležitá pro správný chod střev a také obsahuje mnoho antioxidantů. Acai je k dostání i ve formě tobolek, vždy se ale ujistěte o složení těchto doplňků stravy.

9) Řebříček

Dosud jste ho pravděpodobně používala pouze jako koření. Nyní ale nastal čas, abyste ho vyzkoušela i ve formě čaje. Nať louhujte patnáct až dvacet minut ve vroucí vodě, poté můžete pít. Pokud zrovna držíte detoxikační dietu, řebříček Vám bude skvělým pomocníkem. Čistí střeva a významně zlepšuje trávení.

10) Bříza

Listy břízy jsou výjimečné tím, že tělo vyčistí aniž by se namáhaly ledviny. Podporují také pocení, díky čemuž se z těla vyplavují toxiny. Listy břízy smíchejte se zmíněnou kopřivou a udělejte si z nich čaj. Odvarem z listů si také můžete vyrobit březovou vodu, která údajně stimuluje vlasovou pokožku, takže Vaše vlasy pak porostou rychleji.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články