Jak mít pas jako baletka

12.11. 2013 • Hubnutí a cvičení 5731x

Která žena by nechtěla mít pěkný, útlý, pevný a vytvarovaný pas, po kterém se každý muž rychle otočí? Určitě většina žen po tom touží. Ale někdy je těžké zbavit se tukových zásob na bříšku. Ze sedů lehů člověka bolí záda, na posilovnu nezbývá dostatek času, ale touha po plochém a pevném břichu je obrovská. Přitom to není vůbec složité, zařídit si útlý pas. Stačí si několikrát v týdnu zakroužit s klasickou obručí, která je známá také jako hula hoop, nebo si zacvičit jiným způsobem. Bohatě postačí každodenní půl hodinka cvičení s obručí a výsledek se poměrně rychle dostaví sám. Ještě k tomu si část lidí zavzpomíná na mladé časy, kdy si s obručí užila spoustu zábavy, přičemž se i příjemně protáhnete. Nebo se zaměřte na svaly břicha za pomoci čtyř základních cviků. A jak tedy na to konkrétně? To se pokusíme popsat na několika příštích řádcích, takže pokud vás téma zaujalo, pak se pohodlně posaďte a přečtěte si celý článek.

Cvičení pro štíhlý pas

Bohatě postačí dvacet minut cvičení za den a už během čtrnácti dnů uvidíte rozdíl. Po jednom měsíci pak nejspíš budete muset staré oblečení vyměnit za nové, protože vám prostě to staré bude padat. Podstata štíhlého pasu totiž tkví v posilování čtyř základních břišních svalů, tedy příčného, přímého, vnějšího šikmého a vnitřního šikmého břišního svalu. Je samozřejmě podstatné, aby svaly břicha pracovaly v synchronizaci se zádovým svalstvem, protože pouze potom můžete dosáhnout kýženého výsledku mnohem rychlejším tempem. Během cvičení se určitě nevyplatí spěchat a je potřeba cvičení provádět v klidu a soustředit se na něj. Tím asi nejvíce zásadním pravidlem pro zhubnutí je pravidelnost. Je nutné cvičit opravdu každý den, jestliže se chystáte dosáhnout na viditelné změny co nejdříve. Před každým cvičením je zapotřebí se dostatečně rozcvičit a zahřát.

Základní výchozí pozice pro vaše cvičení bude leh na zádech, přičemž každý z cviků by se měl opakovat desetkrát až dvanáctkrát. Prvním důležitým cvikem je most. Lehněte si na záda a pokrčte nohy v kolenou. Celá plocha chodidel musí být opřená o podlahu. Ruce mějte za hlavou, ale prsty se vzájemně nedotýkejte, pupík mějte přitažený k páteři. Zvedněte hlavu, ramena a zároveň pomalu zvedněte boky. Snažte se vydržet alespoň deset až dvacet vteřin, načež povolte svaly a vraťte se do výchozí pozice. Zdvihy nohama se provádějí opět ze základní pozice, kde si lehnete na záda a natáhnete nohy. Ruce si položte podél těla dlaněmi směrem dolů. Pupík mějte přitažený k páteři. Zvedněte natažené nohy do pravého úhlu s podložkou, vytáhněte nohy o několik centimetrů nahoru a pokuste se takto vydržet několik vteřin. Pak se vraťte do výchozí pozice a cvik si dejte znovu. 

Pohyb musí být za každou cenu kontrolovaný, nesmíte zvedat nohy švihem. Třetím cvikem do party je criss-cross, kde si lehnete na záda a skrčíte pravou nohu v koleni. Levý kotník si položte na pravé koleno a levé koleno směřujte do strany. Ruce mějte za hlavou a prsty se vzájemně nedotýkejte. Lokty mějte otevřené a pupík přitažený k páteři. Hlavu a ramena zvedněte a  přibližte pravé rameno k levému koleni takovým způsobem, aby se loket dotknul kolena. Takto vydržte deset až patnáct vteřin, potom se vraťte do základní pozice a opakujte cvik na druhou stranu, aby bylo cvičení rovnoměrné. Čtvrtým z cviků jsou zdvihy s nataženýma rukama. Zase si lehnete na záda a nohy pokrčíte v kolenou. Celá plocha chodidel musí spočívat na podložce. Ruce mějte natažené za hlavou a prsty mějte na podlaze. Zvedněte najednou natažené ruce, které nesmíte v průběhu cvičení krčit, hlavu a ramena. Vydržte takto opět deset až patnáct vteřin a pomalu se pokládejte do výchozí pozice na zem.

Cvičení s hula-hoop

I u nás už se objevila fitness novinka, kterou je takzvaný hooping čili tanec s obručí. To je zábavný a poměrně efektivní způsob, jak zhubnout břicho či boky. Pro cvičení s obručí potřebujete jenom onu obruč a hodně prostoru okolo sebe. Kroužit s obručí totiž můžete pohodlně i v teple svého domova. Ze začátku si možná nebudete s obručí vědět rady, ale během chvíle na nějaký ten grif určitě přijdete a obruč v pase udržíte. Při cvičení s obručí zapojujete střed těla, tudíž budujete svaly, jež podporují správné držení těla. A jak vypadá taková správná technika cvičení s obručí? Měli byste stát ve vzpřímeném stoji s mírně rozkročenýma nohama na šíři ramen. Nohy mírně pokrčte v kolenou a obruč si provlékněte do oblasti pasu a začněte s ní točit. I kdyby vám ze začátku obruč hodně padala, určitě se nevzdávejte, protože to je naprosto normální. Po několika trénincích už však budete dovedně kroutit s obručí v oblasti pasu. Ze začátku cvičte mírně, bohatě postačí deset až patnáct minut za den, ale postupem času by se měla doba tréninku prodlužovat. Pro roztočení obruče potřebuje najít správný postoj, díky kterému protahujete svaly. Cvičení s hula-hoop je rozhodně zajímavým způsobem, jak si vytvarovat boky do potřebného tvaru.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu


sponzorované odkazy

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí a cvičení'
Tipy na jiné články